Ha eddig nem tudtad volna, milyen hangja van a kozmikus ürességnek, a NASA a segítségedre siet
Mintha a valaha volt legdémonibb horrorfilm kísérőzenéjét (khm, morajlását) hallanánk: a Perszeusz csillagképen fortyogó, a világ legnagyobbjának mondott fekete lyukból származik a lejjebb indítható felvétel, ami már csak azért sem lehet fake news, mert maga a NASA tette közzé.
A “szonifikációról” az űrhivatal azt mondta, azért mutatják ezt meg, mert általános tévhit, hogy az űr süket, mint az ágyú, hiányoznak belőle a hangok. Ez a félreértelmezés abból a tényből ered, hogy
“az űr nagy része lényegében valóban vákuum, ami nem nyújt közeget a hanghullámok terjedéséhez. Egy galaxishalmaz viszont bőséges mennyiségű gázzal rendelkezik, amely körülveszi a benne lévő több száz vagy akár több ezer galaxist, közeget biztosítva a hanghullámok utaztatására.”
Az alábbi hangfelvételt az emberi fül számára “újraszintetizálták” a NASA Fekete Lyukak Hete keretében, ami a kolosszális ürességeket ünnepli. Ha még mélyebben akarunk szakmázni, akkor azt kell tudni, hogy a hanghullámokat sugárirányban, azaz a középponttól kifelé haladva vonták ki, majd ezt követően 57-58 oktávval felturbózták őket a hangmagasságuk fölé, ami az eredeti frekvenciájukhoz képest 144 kvadrilliószor 288 kvadrilliószoros felskálázást jelent.
És akkor most már jöjjön is a lényeg:
Ez volt a lényeg. Köszönjük a figyelmet! És most vissza a földi zenékhez:
Published May 11, 2022.
Kövess minket mindenhol: