A Telekom Electronic Beats Festival 2019 teljes menetrendje

Csütörtök délutántól az első vasárnap reggeli napcsóváig.

Iderakunk egyben mindent, nehogy lecsússz valamiről, sőt, a cikk végén még egy képként is lementheted a komplett programot. De röviden már most is elmondjuk, hogy csütörtökön festői nyitóesemény a Citadellán, pénteken és szombaton a Toldiban fejtágító mozizások és panelbeszélgetések az underground szcénáról és azon is túl, az Akváriumban feszes klubestek, és szombaton az Eiffel téren Lifestyle Market is történik majd.

És akkor bővebben:

SZEPTEMBER 19. // CSÜTÖRTÖK

@CITADELLA: MEGNYITÓ

A Gellért-hegy tetején ingyenes magaslati bemelegítő popup-bulival szállunk szembe a közelítő téllel és indítjuk útjára hivatalosan is a fesztivált, a a melankólia és az eufória között kifeszített szálakon játszó német Parra for Cuvával, DJ Suhaiddal és a Pure Lustos srácokkal.

17:00 – Daniel Santiago b2b Daniel Ban (Pure Lust)
19:00 – Parra for Cuva LIVE
20:00 – DJ Suhaid

SZEPTEMBER 20. // PÉNTEK:

@TOLDI: THE POTENTIAL OF BUDAPEST UNDERGROUND, 1. NAP

A pénteki nap a nagy vászonról fog szólni: itt debütál majd a BP Underground elektronikus zenéről szóló 3. epizódjának premierje, amiben az elmúlt évtizedek számos fontos hazai szereplője beszél múltról és jövőről, de levetítjük a berlini underground történelmét összefoglaló B-Movie-t is egy hozzá kapcsolódó beszélgetéssel. A program ingyenes, first come first served – érdemes sietni, hogy legyen helyed!

18:00 – Filmvetítés: B-Movie (Nagyterem)

19:45 – Panelbeszélgetés: A Berlin-Budapest sztori (Nagyterem)
Dimitiri Hegemann, a legendás Tresor klub alapítója
Mark Reeder zenész, lemezipari szakember (MFS Berlin)
Kántor István Isu, a Minimalheadz, az Aktrecords és a Technokunst alapítója
Eshter Turan, Moviebar Productions alapítója, a BP Underground producere és rendezője
Koltay Anna, a BP Underground rendezője

21:00 – Filmpremier: BP Underground Electronic Music (Nagyterem)
21:15 – Filmpremier: BP Underground Electronic Music (Kisterem)

23:00 – BP Underground Premier Afterparty
Chi Recordings Reunion: Fine Cut Bodies, Naga / Shuriken /
VJ: Bernathy Zsiga, Fabricius

@AKVÁRIUM KLUB: CLUBNIGHT, 1. NAP

A house, a diszkó és a súrlódósabb kísérletező kedv ad egymásnak randevút az Erzsébet tér gyomrában az első nagy buliestén pénteken, a kedvet mindig megcsináló Paramidával, a zseni lemezgyűjtő Motor City Drum Ensemble-vel, az Innervisions istállóból érkező Marcus Worgullal és Trikkel, valamint a legjobb magyar underground lemezkiadó, a Dalmata Daniel hatalomátvételével – és persze szuper hazai szelektorokkal kiegészülve. Jegyek errefelé!

NAGY HALL:

22:00 Route 8 b2b Soundbank
00:00 Paramida  
02:00 Motor City Drum Ensemble

KIS HALL:

23:00 Jaffa Surfa
00:45 Sobek
02:00 Marcus Worgull
04:00 Trikk

 VOLT LOKÁL:
Dalmata Daniel label showcase

23:00 CT Kidobó
00:00 Új Bála live
01:00 Norwell live
02:00 J. Mono live
03:00 Imre Kiss
04:00 Max Sinclair

SZEPTEMBER 21. // SZOMBAT:

@TOLDI: THE POTENTIAL OF BUDAPEST UNDERGROUND, 2. NAP

Kora délutántól estébe nyúló eszmecserélésre hívunk mindenkit, a budapesti e-zenei közeg kulcsszereplői mellett nagy formátumú figurákkal Berlintől Tbilisin át Prágáig – például Dimitri Hegemannal, a német főváros legrégibb technóklubjának, a Tresornak az agytrösztjével. Ezen a napon éppúgy szó esik majd a hazai független lemezkiadás rejtelmeiről, mint a mentális egészségmegőrzésről a zenei életben, a nők lehetőségeiről a kreatív szórakoztatóipar terepén, vagy arról, hogyan formálja az elektronikus zene a városi kultúrát.

12:30 – Panelbeszélgetés: Hogy csináljátok? Hazai lemezkiadók: lemezgyártás, hazai és nemzetközi terjesztés, marketing (Kisterem) – magyar nyelven, az Independent Label Fair Budapest gondozásában
Bánki Nikoletta (GrapefruitMoon Records) (HU)
Dankó Gergő (This is our time Records) (HU)
Huszár Kristóf (Pluto Sound) (HU)
Kovács Tamás (Budapest Vinyl) (HU)
Moderátor: Fonyódi Ákos (Budabeats Records) (HU)

13:45 – Panelbeszélgetés: Hazai független lemezkiadók lehetőségei külföldön, digitális terjesztés (Kisterem) – magyar nyelven, az Independent Label Fair Budapest gondozásában
Gallasz Enikő, CEO of WM Music Distribution (HU)
Nász Csaba, Vice President of Hungarian Independent Labels Association (HU)
Moderátor: Décsy Eszter, újságíró (HU)

14:45 – Panelbeszélgetés: Tanult Tehetetlenség – Dj-k, krízishelyzetek, mentális egészség (Kisterem) – magyar nyelven, az Independent Label Fair Budapest gondozásában
Mravik Gabriella (Avika aka DSH) (HU)
Tóth Reni (Dj Ren) (HU)
Moderátor: Hargitai András (Banyek) (HU)

15:00 – Filmvetítés: Berlin Bouncer (Nagyterem)

16:45 – Panelbeszélgetés: Hogyan alakítja az elektronikus zenei világ a városi kultúrát – mi az érték benne? (Nagyterem)
Dimitiri Hegemann (Space Pioneer – Tresor (GER)
Lutz Leichsenring (Vibelab founder, Berlin Clubcommission Executive Chairman (GER)
Robbe Van Bogeart (Eventsure, Meatpack, Human Power (BEL)
Csete Manek Gabor (Toldi, Larm, Kolorado Festival (HU)
Naja Orashvili (Bassiani, Horoom Nights (GRU)
Moderátor: Daniel G. Nemet (Night Embassy of Budapest (HU)

18:00 – Panelbeszélgetés: Global Nighttime Organisation – Mi kell Budapestnek? (Nagyterem)
Lutz Leichsenring, Vibelab founder, Berlin Clubcommission Executive Chairman (GER)
Jan Stern (Night Mayor of Prague (CZ)
Martina Brunner (Project Lead – Nachburgenmaister Wien (AT)
Daniel G. Nemet (Night Embassy of Budapest (HU)

20:30 – Panelbeszélgetés: Female Potential: Sexism and gender equality in the night (Nagyterem)
Hanna Bacher (Writer, Producer, Storyteller (GER)
Bettina Nem (GURLBO$$$ promoter, designer, DJ (HU)
Naja Orasvhili (Bassiani, Horoom Nights (GRU)
Johanna Kolumna (Taka Tuka, SisterRiot Collective (GER/HU)
Esther Turan (Founder Moviebar Productions (HU/US)
Laurin Hager (Founder Night Hero (GER)

@EIFFEL TÉR: LIFESTYLE MARKET + INDEPENDENT LABEL FAIR (14:00 – 21:00)

Szombaton a Nyugati mellett, a szabad ég alatt mutatja be vibráló portfólióját számos magyar tervező, ruhabolt és kreatív projekt, legyen szó egyedi dizájnerdresszekről, természet ihlette ékszerekről, kézzel rajzolt mintákkal megkínált vászontáskákról, vintage raver melegítőről vagy a nappaliban megcsodálásra váró tárgyakról – az ILF pedig több, mint 40 magyar független lemezkiadónak ad lehetőséget a bemutatkozásra, de itt lesz a Budapest Showcase Hub és a HOTS (Hungarian Oncoming Tunes) is. Ingyenes program, délután kettőtől este kilencig!

A nagysikerű Lifestyle Market 2018-ban

A Lifestyle Market kiállítóiAntifactory Vintage ShopBlow, FANKAPANKA, The Garden Studio, JUDAS, Margot BudapestAnna Amélie, dorivisy, Vecsei MillineryNASHANOSLudovika Shop, Redheads design, Retrock, RINGU Boutique, RisoPlant,Ruha, SISKO Studio: Müskinn x virágéknál, nandi x SAPI, Stilshop, ZUN Store

Az Independent Label Fair-es srácok által meghívott hazai lemezkiadók: 4mg, B4ck6roundno1se, Baba Vanga, Black Hoe, Blackrod , Blunt Shelter, Brave Rabbit, Budabeats, Budapest Vinyl, Concorde Nation, Crossroads, Daddypower, Dalmata Daniel, Dióbél, Draze, Drinkin’ Beer in Bandana, Earth Plates, Elevated, Exiles, Farbwechsel, GrapefruitMoon, Klinik, Krypton it!, L.V., Launchin’ Gagarin, Legenda, Mana Mana, Moira Audio, Moiras, NOW Books & Music, On the Low Inc., Panel Trax, Para Hobo, Pluto Sound, Pongo Pongo Collective, PrePost, Selected Sounds, Tapes Sublimating, Techno Vinyls, Theque, Tipton, Trottel, Unsigned, XLNT  

Élőben pedig őket lehet meghallgatni a meghívott kiadók kötelékéből:

14:00 Shaibo LIVE
14:30 ImiAFan
15:00 Christopher Waver LIVE
16.00 Spock & Lezser LIVE
16.30 BéTé
17.30 Talayapa LIVE
18.00 Imre Kiss
18.45 Tobias Thomas (Kompakt)

@AKVÁRIUM KLUB: CLUBNIGHT, 2. NAP

A Modeselektor nagy visszatérése eléggé vadorzó audiovizuális hengerlésnek ígérkezik szombaton, de nem csak ők lesznek az egyedüli berliniek: olyan világszerte keresett DJ-k költöznek még be az Akvába, mint Jennifer Cardini, Robert Dietz vagy a Tresoros Claudia Anderson. A misztikus elektronikus popzenét az iráni-holland Sevdaliza hozza, az álomszerűen futurisztikus house-t a kanadai Nathan Micay, az egyik termet pedig egészben megkapja az LMBTQ-emberekre és más alulreprezentált társadalmi csoportokra fókuszáló szuperpozitív hazai klubest, a Persephone. Jegyek itt!

NAGY HALL:

22:30 DJ Crimson
23:30 Sevdaliza
00:30 Subotage
01:45 Modeselektor live
02:45 Claudia Anderson (Tresor Berlin) 

KIS HALL:

00:00 Nathan Micay
02:00 Robert Dietz
04:00 Jennifer Cardini 

VOLT LOKÁL:
Persephone Showcase

23:00 Manu Schipper
01:00 Alexandr 
03:00 Boks

A fesztivál Facebook-eseménye erre, jegyek az Akváriumos klubestekre itt, ha pedig a programbontást letisztult, áramvonalas formában szeretnéd a mobilodra lementeni, akkor ide klikkelj.